Технічне регулювання косметичної продукції
В Україні система технічного регулювання стосовно косметичної продукції(станом на 01.01.2016) складається із таких нормативно-правових актів:
Закони України
- "Про технічні регламенти та оцінку відповідності"
- Набув чинності 10.02.2016
- Цей Закон визначає правові та організаційні засади розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів і передбачених ними процедур оцінки відповідності, а також здійснення добровільної оцінки відповідності.Технічний регламент - нормативно-правовий акт, в якому визначено характеристики продукції або пов'язані з нею процеси чи способи виробництва, в тому числі відповідні процедурні положення, дотримання яких є обов'язковим.У Законі відповідно до вимог Угоди про технічні бар'єри в торгівлі (яка є невід'ємною частиною Угоди про заснування СОТ) консолідовані правові та організаційні засади розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів. Це повинно адаптувати національне законодавство до законодавства Євросоюзу.
У Верховній Раді зареєстрований проект Закону «Про упаковку та відходи упаковки» (№4028, дата реєстрації 05.02.2016)
- Проект Закону України "Про упаковку та відходи упаковки» розроблено з метою забезпечення екологічної безпеки, запобігання негативному впливу відходів упаковки на здоров’я людини і навколишнє природне середовище, залучення вторинної сировини для переробної промисловості України та необхідністю виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Стратегії сталого розвитку “Україна - 2020.
- Положення законопроекту спрямованні на встановлення правових основ для створення та забезпечення ефективного функціонування системи збирання, перероблення та утилізації відходів упаковки, а також удосконалення системи управління у цій сфері відповідно до вимог Директив 94/62/ЄС та 2004/12/ЄС «Про упаковку та відходи упаковки» та Директиви ЄС № 2008/98/ЄС про відходи.
- Законопроектом пропонується визначити поняття упаковки та її відходів, виробник упаковки, системи поводження з відходами упаковки, інших, які охоплюють діяльність, що пов’язана з проектуванням, виробництвом, кінцевим використанням упаковки і запобіганням утворенню та накопиченню її відходів. Проектом Закону встановлюються правові основи для створення організацій розширеної відповідальності виробників упаковки, що мають статус неприбуткових організацій, зареєстрованих відповідно до законодавства України і їх функціонування на принципах спільного (солідарного) обов’язку та економічної зацікавленості її учасників (виробників упаковки) в організації роздільного збирання відходів упаковки з метою забезпечення виконання встановлених норм їх перероблення та утилізації.
- Відповідно до статті 8 Директиви ЄС № 2008/98/ЄС про відходи передбачається закріпити на законодавчому рівні принцип «розширеної відповідальності виробника». Цей принцип передбачає прийняття повернутих продуктів та відходів, що лишилися після використання таких продуктів, так само як і подальше управління відходами та фінансова відповідальність за таку діяльність».
- Для виконання цих вимог встановлюються обов’язок виробників упаковки виконувати встановлені законопроектом норми з перероблення та утилізації відходів упаковки (стаття 8). Проектом Закону пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 82-8, щодо введення штрафних санкцій, що застосовуються до посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності за правопорушення у сфері поводження з відходами.
- Крім того, зазначеним актом: - визначаються вимоги до упаковки, в тому числі до маркування і декларування (статті 5-7); - затверджуються норми утилізації та перероблення відходів упаковки на перші 5 років дії Закону (стаття 8); - визначається порядок самостійного чи через організацію розширеної відповідальності виконання норм перероблення та утилізації відходів упаковки (статті 12, 14): - встановлюється реєстрація виробників упаковки та організацій розширеної відповідальності (стаття 13); - визначаються повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами упаковки (стаття 19).
- "Про стандартизацію"
- Редакція відбулася 10.02.2016
- "Про метрологію та метрологічну діяльність"
- Втрата чинності відбудеться 01.01.2016
- "Про загальну безпечність нехарчової продукції"
- Редакція відбулася 10.02.2016
- "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції"
- Редакція відбулася 10.02.2016
- "Про захист прав споживачів"
- "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"
Технічні регламенти
Технічний регламент щодо деяких товарів, які фасують за масою та об'ємом у готову упаковку.