Дайджест останніх змін до Регламенту (ЄС) № 1223/2009
В дайджесті розповідаємо про оновлений глосарій, зміну порогу маркування “міститить формальдегід” та вступ в дію заборони для трьох хімічних речовин, що використовувались для фарбування волосся та вій
В нашій минулій публікації ми писали про оновлені вимоги в ЄС щодо використання УФ-фільтрів Benzophenone-3 та Octocrylene, однак за останній час відбулося ще декілька важливих змін у Європейському регулюванні. Ми зібрали їх в одному матеріалі та підготували для вас дайджест з останніми регуляторними змінами в ЄС.
В новій статті розповідаємо про оновлений глосарій загальних назв інгредієнтів, зміну порогу маркування “міститить формальдегід” та вступ в дію заборони для трьох хімічних речовин, що використовувались для фарбування волосся та вій
1. З 3 червня 2022 року заборонено використовувати 1,2,4-Trihydroxybenzene, 4-Amino-3-hydroxytoluen, а також 2-[(4-Amino-2-nitrophenyl)-amino]-benzoic acid доступні на ринку ЄС.
Регламент Комісії (ЄС) 2020/1683 від 12 листопада 2020 року про внесення змін до Додатків II і III до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського Парламенту та Ради щодо косметичних продуктів запровадив кілька змін щодо фарб для волосся та вій.
Серед цих поправок до Регламенту щодо косметики є заборона на використання трьох речовин для волосся і продуктів для фарбування вій:
- 1,2,4-Trihydroxybenzene
- 4-Amino-3-hydroxytoluene
- 2-[(4-Amino-2-nitrophenyl)-amino]-benzoic acid
Ця постанова набула чинності 2 грудня 2020 року на двадцятий день з дня публікації. Перехідний період для відповідності новим вимогам, наведеним у Регламенті Комісії (ЄС) 2020/1683, закінчився 3 червня 2022 року. З цієї дати всі продукти для фарбування волосся та вій, що містять речовини, перелічені в оновленому Додатку II, не доступні на ринку ЄС.
2. Поріг маркування «містить формальдегід» для речовин, що виділяють формальдегід буде знижено
11 липня 2022 року ЄС оголосив про внесення змін до вимог щодо маркування речовин, що виділяють формальдегід у списку консервантів до Регламенту (ЄС) № 1223/2009. Нова зміна набула чинності 31 липня 2022 року. Відповідно до цього поточний поріг маркування в 0,05% (500 частин на мільйон) буде знижено до 0,001% (10 частин на мільйон).
Промисловості надається перехідний період для прийняття нової вимоги:
- З 31 липня 2024 року на ринок ЄС розміщуватиметься тільки та продукція, що відповідає новій вимозі.
- З 31 липня 2026 року на ринку ЄС буде доступна тільки та продукція, що відповідає новій вимозі.
Гравці парфумерно-кометичної галузі повинні перевірити косметичні продукти, що містять речовини, що виділяють формальдегід. У разі необхідності потрібно внести зміни до етикетки продукту шляхом включення спеціального попередження «виділяє формальдегід» («releases formaldehyde») до закінчення перехідного періоду.
Нагадаємо, що формальдегід (CAS № 50-00-0) був класифікований як канцероген (категорія 1B) і сенсибілізатор шкіри (категорія 1), тому використання формальдегіду як навмисно доданого інгредієнта було заборонено в косметичних продуктах відповідно до Додатку II до Регламенту (ЄС) № 1223/2009
3. Оновлено глосарій загальних назв інгредієнтів
Після публічних консультацій, які тривали 60 днів, 29 квітня 2022 року ЄС випустив оновлений «Глосарій загальних назв інгредієнтів».
Порівняно з чинним глосарієм, в оновленій версії виправлено існуючі назви інгредієнтів, які були помилково зазначені або пропущені, і нещодавно включені 3579 назв інгредієнтів. Цей глосарій містить лише назви речовин за INCI без посилань на номери CAS та включає всього 30070 інгредієнтів.
Оновлений глосарій офіційно набуде чинності 29 квітня 2023 року, до цієї ж дати гравці косметичного ринку повинні оновити та застосувати новий глосарій для маркування косметичних продуктів. Зацікавлені сторони зможуть почати використовувати назви інгредієнтів у ньому з дати випуску глосарію.
Натисніть тут, щоб переглянути оновлений список глосарію.
У випадку будь-яких запитань та необхідності щодо роз’яснень – звертайтесь до фахівців АПКУ за адресою [email protected]