Європейська Комісія офіційно оприлюднила проєкт з обмеженнями використання мікропластику в косметиці

Занепокоєння, пов’язане з частинками мікропластику, пов’язане з потенційними ризиками для навколишнього середовища та здоров’я людини…

14.11.2022

У вересні 2022 року Європейська Комісія нарешті опублікувала проєкт внесення змін до Додатку XVII до Регламенту (ЄС) № 1907/2006 Європейського Парламенту та Ради щодо реєстрації, оцінки, авторизації та обмеження хімічних речовин (REACH). Проєкт стосується обмеження використання синтетичних полімерних мікрочастинок, а саме навмисно доданого мікропластику в різні продукти, в тому числі й косметичні.

Пропонується такий перехідний період для косметичних засобів (він може бути змінений у майбутньому):

  • Змивна косметика – 4 роки;
  • Парфуми та незмивна косметика – від 6 до 12 років;
  • Миючих засоби, детергенти – 5 років.

 

Передумови:

Європейська комісія прийняла свою стратегію щодо пластику в січні 2018 року. У рамках цієї стратегії комісія звернулася до ECHA з проханням підготувати пропозицію щодо обмеження навмисного додавання мікропластику в споживчі товари відповідно до рамок Регламенту REACH.

Занепокоєння, пов’язане з частинками мікропластику, пов’язане з потенційними ризиками для навколишнього середовища та здоров’я людини, в звязку з наявністю в навколишньому середовищі твердих частинок матеріалів на основі синтетичних полімерів, які зазвичай є мікроскопічними та дуже стійкими до (біо)деградації навколишнього середовища.

 

  • Що не так з мікропластиком?

Мікропластик — це крихітні тверді частинки пластику, що складаються із суміші полімерів і функціональних добавок. В косметиці мікропластик часто використовується в таких продуктах, як засоби для догляду за шкірою та макіяжу, зубна паста, засоби для пілінгу та очищаючі засоби для обличчя. Мікропластик нерозчинний у воді, і розмір цих частинок дуже малий, тому вони можуть легко пройти через систему фільтрації очисних споруд і, зрештою, потрапляти в акваторію, забруднюючи навколишнє середовище.

  • Які зміни чекають на парфумерно-косметичну галузь?

Передбачається, що концентрація мікропластику, доданого в суміш, не повинна перевищувати 0,01% мас. – така низька концентрація фактично дорівнює забороні мікропластику в косметиці. Розмір частинок синтетичного пластику також збільшився з 1 нанометра (нм) до 0,1 мікрометра (мкм), а волокнистих частинок збільшився з 3 нм до 0,3 мкм. Нова пропозиція також вимагає, щоб продукти, що містять частинки синтетичного полімеру вказувалися на етикетці, упаковці, в паспорті безпеки чи інструкціях щодо упаковки.

Нові зміни накладають обмеження на незмивну косметику, включаючи засоби по догляду за шкірою, парфуми та засоби для догляду за губами. Обмеження в основному вплине на косметичну промисловість через «microbeads» або мікрокульки (мікропластик з абразивними властивостями, який використовується для ексфоліації), гліттер та інкапсульовані аромати.

Розчинені полімери, природні полімери та полімери, що біологічно розкладаються, або полімери, що не мають форми мікропластику на момент використання – не поширюються на це запропоноване обмеження.


У випадку будь-яких запитань та необхідності щодо роз’яснень – звертайтесь до фахівців АПКУ на нашу скриньку: [email protected]

Актуальні новини