Огляд змін до Регламенту (ЄС) 1223/2009
До кінця 2023 року в Європейському Союзі набудуть чинності нові обмеження щодо косметичних речовин, зокрема ретинолу…
1. Драфт змін до додатків Регламенту ЄС
8 червня 2023 року Європейська комісія повідомила WTO (World Trade Organization) про проєкт Внесення змін до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського Парламенту та Ради щодо використання в косметичних продуктах вітаміну А, альфа-арбутину та арбутину, а також певних речовин із потенційними властивостями руйнування ендокринної системи.
Консультації WTO розпочалися 8 червня та мають завершитися 7 серпня 2023 року. Якщо Комітетом буде надано позитивний висновок – Єврокомісія може прийняти драфт проєкту.
Серед запропонованих змін:
- заборона на використання УФ-фільтру 4-Methylbenzylidene Camphor;
- введення нових обмежень щодо кількох речовин через їх потенційний вплив на ендокринні порушення (включно з двома консервантами);
- введення обмежень щодо сполук вітаміну А та арбутину.
Текст проєкту планується ухвалити до кінця 2023 року.
Про проєкт драфту змін до Регламенту (ЄС) 1223/2009
Проєкт вносить наступні зміни до Регламенту ЄС щодо косметики:
- Доповнення Додатку ІІ до Регламенту ЄС (Список речовин, заборонених для використання в косметичній продукції): заборона 4-Methylbenzylidene Camphor і подальше видалення відповідного запису в Додатку VI (перелік дозволених УФ-фільтрів):
Перехідний період:
- Через 12 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІV квартал 2024 р.) тільки косметичні продукти, що відповідають новим вимогам можуть розміщуватись на ринку ЄС;
- Через 24 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІV квартал 2025 р.) тільки продукти, що відповідають новим вимогам будуть доступні на ринку ЄС.
- Доповнення Додатку ІІІ до Регламенту ЄС (Перелік речовин, дозволених до використання у косметичній продукції з урахуванням встановлених обмежень), а саме обмеження щодо геністеїну, даідзеїну, койєвої кислоти, альфа-арбутину, арбутину та вітаміну А:
Перехідний період для Genistein, Daidzein, Kojic Acid, Alpha-Arbutin та Arbutin:
- Через 9 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІII квартал 2024 р.) тільки косметичні продукти, що відповідають новим вимогам можуть розміщуватись на ринку ЄС;
- Через 18 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІI квартал 2025 р.) тільки продукти, що відповідають новим вимогам будуть доступні на ринку ЄС.
Перехідний період для Retinol, Retinyl Acetate та Retinyl Palmitate:
- Через 18 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІI квартал 2025 р.) тільки косметичні продукти, що відповідають новим вимогам можуть розміщуватись на ринку ЄС;
- Через 36 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІV квартал 2026 р.) тільки продукти, що відповідають новим вимогам будуть доступні на ринку ЄС.
- Внесення змін до Додатку V (Перелік консервантів, дозволених для використання у косметичній продукції)
Перехідний період:
- Через 8 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІІІ квартал 2024 р.) тільки косметичні продукти, що відповідають новим вимогам можуть розміщуватись на ринку ЄС;
- Через 17 місяців після набрання чинності Регламенту (орієнтовно ІІ квартал 2025 р.) тільки продукти, що відповідають новим вимогам будуть доступні на ринку ЄС.
*Якщо Triclocarban використовується не як консервант (тобто не для пригнічення мікробної активності) – див. дані щодо використання у Додатку III до Регламенту (ЄС) 1223.
2. Заборона 30 СMR-речовин з 1 грудня 2023 року
20 липня 2023 року Європейська Комісія опублікувала Регламент Комісії (ЄС) 2023/1490, а саме Omnibus Act VI.
Регламент має на меті заборонити 30 речовин, що були класифіковані як канцерогенні, мутагенні та токсичні для репродукції (CMR) 1A, 1B або 2, додавши їх до Додатку ІІ Регламенту (ЄС) 1223/2009 [відповідно до 18-ї Адаптації до технічного прогресу (ATP) до Регламенту ЄС № 1272/2008 щодо класифікації , маркування та пакування хімічних речовин (CLP)]
Відповідно до Регламенту, з 1 грудня 2023 року косметичні продукти, що містять будь-яку з заборонених речовин, більше не повинні розміщуватися або надаватися на ринку ЄС.
У косметичних брендів є лише кілька місяців, щоб забезпечити відповідність новим вимогам і розпродати наявні запаси.
Наводимо перелік косметичних речовин, які будуть заборонені з 1 грудня 2023 року:
Повний перелік речовин
Виробникам необхідно перевірити рецептури своїх продуктів на наявність речовин щодо яких плануються зміни та вжити необхідних заходів для забезпечення відповідності з урахуванням вищезгаданих нових обмежень.
- Що робити постачальникам сировини?
Проінформувати клієнтів про зміни.
- Що робити дистриб’юторам?
Дистриб’ютори повінни забезпечити безпечність косметичної продукції для споживачів та не допустити реалізації на ринку косметичної продукції з забороненими компонентами.
У випадку будь-яких запитань та необхідності щодо роз’яснень – звертайтесь до фахівців АПКУ за адресою [email protected]