Про маркування #АПКУпроТР

Маркування косметичного продукту дуже важливий розділ Технічного регламенту, який вкрай необхідно розглянути всім виробникам та дистриб’юторам косметичної продукції.

Маркування косметичного продукту дуже важливий розділ Технічного регламенту, який вкрай необхідно розглянути всім виробникам та дистриб’юторам косметичної продукції.


Чому маркування таке важливе?

Маркування повідомляє споживачу інформацію про продукт, а саме перелік інгредієнтів, призначення, вказівки щодо використання та запобіжні заходи, яких слід дотримуватися, що в свою чергу забезпечує безпечність косметичного засобу.

Відповідно до ТР, неправильне маркування косметичного товару може призвести до того, що продукція буде вилучена з ринку або відкликана від кінцевих споживачів державним органом ринкового нагляду.

  • Для того, щоб гарантувати, що ваша продукція відповідає вимогам маркування, ви повинні дотримуватись законодавчих вимог, зазначених у Технічному регламенті на косметичну продукцію, а також чинних Законів України, де висуваються такі вимоги до маркування.

Що передбачається у ТР щодо маркування?

Косметична продукція повинна надаватися на ринку тільки тоді, коли на упаковці косметичної продукції присутня наступна інформація, нанесена таким чином, щоб вона була видимою, розбірливою та незмивною для кінцевого споживача:

  • Найменування та місцезнаходження відповідальної особи;
  • Номінальний вміст на момент пакування в одиницях маси або об’єму;
  • Дата мінімального терміну придатності;
  • Запобіжні заходи, яких треба дотримуватися при використанні косметичних продукції;
  • Номер партії виробництва або довідкова інформація, що дозволяє ідентифікувати косметичну продукцію;
  • Призначення косметичної продукції, якщо це не очевидно з опису або вигляду;
  • Список інгредієнтів (детальні вимоги до інгредієнтів описано у Розділі 47 ТР).

Важливо! На маркуванні і в рекламі такої косметичної продукції, що надається на ринку, тексти, назви, торговельні марки, фотографії, та інші знаки не повинні надавати підстав вважати, що ця продукція має характеристики або функції, яким вона не відповідає.

Хочемо також нагадати, що для наших Учасників у нас розроблено детальне керівництво по маркуванню, де можна знайти додаткову інформацію та рекомендації від фахівців АПКУ

Актуальні новини