Ревізія Регламенту 1223/2009 ЄС. Позиція АПКУ

Асоціація “Парфумерія та Косметика України” висловила свою офіційну позицію щодо ревізії Регламенту 1223/2009 ЄС

4 жовтня Європейська Комісія опублікувала свої плани щодо ревізії правил Регламенту (ЄС) №1223/2009, що може призвести до фундаментальних змін у способах маркування косметичних засобів та перевірки інгредієнтів на безпечність, однак не всі вони схвалюються представниками парфумерно-космечної галузі ЄС.

Ревізія була ініційована вимогою привести регулювання парфумерно-косметичної галузі у відповідність до Європейської стратегії сталого розвитку для хімічних речовин (Chemical strategy for sustainability, CSS), що лежить в основі Green Growth ініціативи ЄС, метою якої є захист здоров’я людей та навколишнього середовища.

Одним з кроків для реалізації стратегії є перегляд хімічного законодавства (REACH, CLP) та законодавства інших секторів, включаючи Регламент (ЄС) №1223/2009.


 

Основні розділи, що розглядаються в публікації Inception Impact Assessment щодо перегляду Регламенту (ЄС) №1223/2009:

  • Розширення сфери «Загального підходу до управління ризиками» від CMR до інших класів речовин, які вважаються «найшкідливішими для безпеки людини та навколишнього середовища»;
  • Реорганізація роботи SCCS (Scientific Committee on Consumer Safety), передача відповідальності за оцінку безпечності інгредієнтів Європейському агентству хімічних речовин (ECHA). Впровадження підходу “One Substance, One Assessment”;
  • Перегляд визначення наноматеріалів для приведення його у відповідність з законодавством для хімічних речовин;
  • Впровадження цифрового маркування.

 

Важливо розуміти, що оцінка ризику інгредієнтів для косметичних засобів вимагає спеціального та досвідченого експертного комітету та не може проводитися методами аналогічними для інших секторів.

 

Експерти АПКУ висловили свою позицію у підтримку парфумерно-косметичної галузі ЄС (Подивитись позцію АПКУ на сайті Європейської Комісії):

 

Актуальні новини