Технічний регламент на косметичну продукцію: до чого готуватись?

Питання вступу в дію технічного регламенту стає все критичнішим для галузі. Розповідаємо про вірогідне відтермінування та план дій для гравців ринку…


Вже найближчими тижнями має вступити в дію Технічний регламент на косметичну продукцію, в зв’язку з чим кожного дня ми отримуємо запити щодо того як працювати та до чого готуватись, враховуючи, що ряд важливих питань для його впровадження, наприклад, підготовка експертів-токсикологів або запуск нотифікаційного порталу – не вирішено.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України – зараз у процесі затвердження знаходиться постанова «Про внесення змін до постанови КМУ від 20 січня 2021 року № 65», а саме – про відтермінування вступу в дію ТР на 18 місяців.

 

З дня на день ми чекаємо на підписання та офіційну публікацію цієї постанови та обов’язково повідомимо вам про це.

 


Важливо розуміти, що основна задача, яку ставить перед собою Regulation (EC) No 1223/2009 – це єдиний підхід до безпечності продукції для споживача, шляхом забезпечення складу та маркування продуктів, а також оцінки цієї самої безпечності продукції. У звя’зку з війною, багато українських виробників зараз намагаються виходити на нові ринки і вже стикнулись з тим, як працює європейське регулювання на практиці.

Статус України як кандидату в ЄС з високою вірогідністю вплине на швидкість впровадження ТР, незалежно від того, яке відтермінування буде встановлене зараз.

Основні кроки, які, на нашу думку, має робити виробник вже зараз:

  • Перевірка складу та розробка формул з врахуванням додатків ІІ,ІІІ,IV,V до ТР (рекомендуємо працювати одразу за додатками до Regulation (EC) No 1223/2009 або перевіряти інгредієнти через базу CosIng)
  • Зміна маркування відповідно до вимог ТР
  • Виробництво має відповідати вимогам ISO 22716 (GMP)

 


Більш детальну інформацію щодо кроків по підготовці до ТР можна отримати, звернувшись на поштову адресу [email protected] за допомогою до спеціалістів АПКУ

Актуальні новини