Технічний регламент на косметичну продукцію набув чинності!
Це довгоочікувана подія та новий етап розвитку галузі на шляху впровадження європейських стандартів безпечності косметики.
Ключові новації технічного регулювання:
- Відповідальна особа. Для будь-якого продукту, що розміщується на ринку повинна бути призначена відповідальна особа, яка має забезпечити дотримання вимог Технічного регламенту.
- Нотифікація. Перед введенням продукту в обіг необхідно повідомити відомості про продукцію на порталі нотифікації.
- Склад. Косметичні формули слід розробляти з урахуванням обмежень до використання та переліку заборонених речовин (Додатки №2-6).
- Маркування. Продукція може бути доступною на ринку за умови, якщо маркування містить всю необхідну інформацію, передбачену регламентом.
- Виробництво косметичної продукції має відповідати вимогам належної виробничої практики (GMP).
- Документація. Відповідальна особа має забезпечити наявність для кожного продукту документації (PIF) із повною інформацією, включно із звітом про безпечність визначеного змісту (Додаток №1).
- Ринковий нагляд. Ринковий нагляд за обігом косметичної продукції здійснюватиме Держлікслужба.
- Тестування на тваринах заборонено!
ЩО ДАЛІ?
Перехідний період. Надання на ринку косметики, яка введена в обіг до 3 серпня 2026 року, не може бути заборонено або обмежено через невідповідність такої косметичної продукції вимогам Технічного регламенту.
Впровадження Техрегламенту потребує вирішення багатьох питань, серед яких:
- робота порталу нотифікації;
- впровадження альтернативних методів тестувань;
- затвердження Методичних рекомендацій та роз’яснень до Техрегламенту;
- визнання звітів ЄС…
Вже 8 серпня відбудеться ВІДКРИТИЙ вебінар за участі представників Міністерства охорони здоров’я України та фахівців АПКУ, на якому будемо говорити про актуальний стан впровадження Технічного регламенту. Встигніть зареєструватись!
З приводу будь-яких питань – звертайтесь за адресою [email protected]