В Україні затверджено новий технічний регламент аерозольних розпилювачів

Технічний регламент розроблено на основі Директиви Ради 75/324/ЄЕС

Постановою КМУ №154 від 21 лютого 2023 року було затверджено Технічний регламент аерозольних розпилювачів.


 

Набирає чинності постанова 25 листопада 2023 року, після чого реалізація на ринку аерозольних розпилювачів, що не відповідають вимогам технічного регламенту буде заборонена або обмежена.

 

Технічний регламент аерозольних розпилювачів розроблено на основі Директиви Ради 75/324/ЄЕС від 20 травня 1975 року про наближення законодавства держав – членів ЄС стосовно аерозольних розпилювачів. Дана Директива є одним із найстаріших нормативних актів ЄС щодо безпеки продукції та має дві мети, які досягаються шляхом технічної гармонізації на європейському рівні:

  • Гарантування, що продукти, які підпадають під дію цієї директиви, будуть відповідно промаркованими та безпечними для споживачів та інших користувачів щодо небезпек, пов’язаних із тиском і, де це доречно, займистістю та вдиханням.
  • Забезпечення вільного переміщення аерозольних розпилювачів по всьому ЄС. Таким чином, держави-члени повинні дозволити продаж на своїй території аерозольних розпилювачів, які відповідають директиві.

 

Новий регламент встановлює правила для аерозолів об’ємом понад 50 мл, а також нові вимоги у маркуванні і вимагає нанесення символу «перевернутий епсилон», (який зазначений у додатку до ТР) що засвідчує відповідність цьому регламенту.

 

Крім цього, технічний регламент встановлює максимально допустимий тиск аерозольних розпилювачів, які використовують негорючі пропеленти, вимоги до маркування та випробувань розпилювачів, а також спеціальні положення щодо розпилювачів з різними видами ємностей (скляні, пластмасові, металеві).

Постановою також визначений орган державного ринкового наглядуДержавна служба надзвичайних ситуацій (зміни до Постанови КМУ від 28.12.2016 року №1069).

 


У випадку будь-яких запитань та необхідності щодо роз’яснень – звертайтесь до фахівців АПКУ на нашу скриньку: [email protected]

Актуальні новини