Закон vs Тренд: Імунокосметика
Covid-19 викликав появу багатьох нових трендів для косметичних засобів, проте деякі з них потребують більш детального розгляду з точки зору законодавства…
Імунокосметика – новий тренд, що обіцяє стерти наслідки хронічного стресу від пандемії та відновити імунний захист шкіри! Та чи можуть такі твердження застосовуватися для косметичних засобів?
Спочатку поговоримо про тренд…
Хронічний стрес, втома, вплив синього світла в результаті довгих годин роботи за комп’ютером – все це наслідки пандемії COVID-19, що мають безпосередній вплив на нашу шкіру.
Але де зв’язок?
Як найбільший орган тіла, шкіра виконує важливі бар’єрні та імунні функції, підтримуючи баланс між зовнішнім середовищем та нашими внутрішніми органами. Однак на шкіру постійно діють зовнішні агресори, що можуть викликати запалення.
Наукові дослідження демонструють прямий взаємозв’язок між хронічним стресом та порушеннями імунної системи, що, в свою чергу, роблять шкіру більш схильною до запалень та загострень захворювань шкіри.
Хронічне запалення викликає надмірний імунний захист шкіри, що з часом призводить до послаблення дії імунітету. Порушуються бар’єрні функції шкіри та мікробіом, що призводить до свербіння, подразнення, сухості, почервоніння та чутливості.
Чи зможе імунокосметика вирішити ці питання?
Мета імунокосметики – забезпечити профілактику всього організму як єдиної системи (шкіра-тіло-розум) за рахунок догляду за шкірою, шляхом відновлення її основних функцій – бар’єрних та імунних.
Наукові дані показують, що такі мікроелементи як вітаміни А, D, C, E, B6 та В3, пробіотики та пребіотики, адаптогени, кераміди та жирні кислоти з живильних олій – необхідні складові для здорової функціональної імунної системи.
І хоча раніше деякі з цих компонентів застосовували в косметиці, використання цих мікроелементів в комбінації між собою з метою забезпечення імунного захисту – новий напрям у виробництві косметичних засобів, що потребує уважного наукового підходу.
Імунокосметика & Технічний регламент
Косметичні продукти, відповідно до Технічного регламенту, НЕ МОЖУТЬ використовуватися з метою профілактики хвороб та в лікувальних цілях!
А отже, твердження про імунний захист або профілактику організму та взагалі назва “імунокосметика” не мають відношення до косметичних засобів.
Використання таких тверджень для продукту потребує науково-доказової бази та віднесення засобу до відповідної категорії продуктів(фарм продукція, медичні вироби тощо).
Підготовлено за матеріалами: https://www.cosmeticsdesign.com/