Законопроєкт про цифрове маркування. QR-код замість маркування на етикетці?

24 червня до Верховної Ради України було подано законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування продукції шляхом нанесення QR коду.


Зміни пропонуються до таких законодавчих актів:

  • Закон України “Про захист прав споживачів”
  • Закон України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”
  • Закон України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”

 

Даний законопроєкт надає можливість використання цифрового маркування у вигляді QR-кодів. Після його затвердження та впровадження – український бізнес та, зокрема, гравці парфумерно-косметичної галузі зможуть надавати необхідну інформацію через QR-код і питання “як вмістити все на етикетку?!” – назавжди відійде в минуле.

 

Питання впровадження цифрового маркування зараз тільки обговорюється в ЄС. В минулому році ми розповідали, що Європейська Комісія планувала здійснити фундаментальну ревізію Регламенту (ЄС) 1223/2009 і саме digital маркування – було одним з ключових питань.

 

Також в 2021 році в ЄС знову почали активно обговорювати можливе розширення списку ароматичних алергенів, що необхідно вказувати на маркуванні. Перелік пропонують розширити з 25 речовин до 87. Безумовно, якщо таке рішення буде ухвалено – це значно вплине на об’єм інформації на етикетці і цифрове маркування в даному випадку – дуже вдале рішення.

 

За часи повномасштабної війни ми вже встигли оцінити наскільки ефективно працює діджиталізація в нашій країні та як швидко ми рухаємось вперед завдяки таким рішенням. Тому вважаємо, що цифрове маркування та затвердження цього законопроєкту – є надважливим та сучасним кроком для України та галузі, зокрема.

 

Посилання на законопроєкт

Актуальні новини