Оновлений список заборонених речовин в ЄС

Перелік заборонених CMR-речовин включає піритіон цинку та бутилфеніл метилпропіональ (ліліал).

Вже 1 березня 2022 року набуде чинності оновлений список заборонених CMR-речовин для всієї косметичної продукції на ринку – імпортованої або виробленої в ЄС.


3 листопада 2021 року Європейська комісія опублікувала Omnibus Act IV, також відомий як Регламент ЄС 2021/1902, що мав на меті включити в Додаток II до Регламенту ЄС 1223/2009 ті речовини, які були класифіковані як CMR (канцерогенні, мутагенні або токсичні для репродуктивної системи хімічні речовини) в останній поправці до Регламенту CLP від 19 травня 2020 року.

До переліку заборонених речовин було додано 23 CMR-речовини відповідно до Статті 15 Регламенту ЄС 1223/2009​​ через їх «довгостроковий та серйозний вплив на здоров’я людини».

 

Чому це важливо?

 

Не зважаючи на те, що перелік CMR-речовин буде доповнено 23 речовинами, найбільше ринок занепокоєний забороною ліліалю та піритіону цинку.

  • Ліліал (Lilial) (Додаток II, заборонені речовини №1666), інші назви: Butylphenyl Methylpropional, p-BMHCA, 2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde або Lily Aldehyde – одна з найпопулярніших та широковживаних ароматичних речовин, що використовується в косметичних засобах (у якості складової частини парфумерної композиції). В ЄС ліліал відносився до переліку 26 ароматичних алергенів, що мають вказуватись на маркуванні, якщо їх вміст перевищує 0,01% в продуктах, що не змиваються, і більше 0,1% в змивних продуктах.
  • Піритіон цинку (Zinc pyrithione) (Додаток II, заборонені речовини №1670) – також дуже популярний інгредієнт, який найчастіше використовувався в шампунях для волосся проти лупи. До заборони в ЄС він відносився до консервантів (Додаток V Регламенту 1223/2009), що дозволені у змивних засобах для волосся у концентрації не більше 1% та в концентрації до 0,5% в інших змивних продуктах, які не є засобами для гігієни ротової порожнини. Крім консервантів, він також був дозволений у максимальній концентрації 0,1% у переліку речовин з обмеженим використанням (Додаток III Регламенту 1223/2009).

 

Чи буде заборонено ці компоненти в Україні?

Передбачається, що з впровадженням Технічного регламенту на косметичну продукцію буде перехідний період для оновлення списків заборонених речовин (попередньо – 6 місяців), після якого в Україні продукція з ліліалем, пірітіоном цинком та іншими речовинами, які будуть заборонені в ЄС з 1 березня, має бути забороненою та відкликаною і з українського ринку.

 

Що робити виробникам?

Виробникам необхідно проаналізувати рецептури на наявність заборонених інгредієнтів та у разі необхідності замінити їх на альтернативні. Проконсультуватись щодо цього питання можна з постачальниками сировини.

 

Що робити ритейлерам (дистриб’юторам)?

Дистриб’ютори повинні забезпечити безпечність для споживачів та не допустити реалізації на ринку косметичної продукції з забороненими речовинами.

 


Ознайомитись з іншими основними регуляторними змінами, що відбулись в косметичній галузі в 2021 році можна в Регуляторному апдейті , який був створений нащими фахівцями спеціально для учасників АПКУ.

Актуальні новини