Ставлення Асоціації до тестування косметики на тваринах

Асоціація “Парфумерія та косметика України” (АПКУ) безумовно гаряче підтримує повну заборону тестування косметики на тваринах. Це найважливіше питання сталого розвитку косметичного виробництва і етичного відношення

25.04.2019

Асоціація “Парфумерія та косметика України” (АПКУ) безумовно гаряче підтримує повну заборону тестування косметики на тваринах. Це найважливіше питання сталого розвитку косметичного виробництва і етичного відношення не тільки до тварин, а і до споживача, який стає все більш обізнаним і робить усвідомлений вибір на користь етичної косметики.

 

Ми, як Асоціація, маємо забезпечити українського споживача такою косметикою, оскільки АПКУ була створена провідними вітчизняними виробниками саме з метою забезпечення потреб споживача у безпечній косметиці та впровадження в Україні сучасного технічного регулювання на косметичну продукцію. Ми як організація, що безпосередньо впливає на процеси гармонізації Європейського законодавства в сфері технічного регулювання в нашій галузі, приділяємо максимальну увагу тому, щоб проект Технічного регламенту на косметичну продукцію в Україні відповідав вимогам Регламенту ЕС 1223/2009, у відповідності до якого тестування на тваринах повністю заборонено для підтвердження безпечності як готової продукції, так і косметичних інгредієнтів.

 

Альтернативні методи тестування це для нас пріоритетне питання у розвитку галузі!
АПКУ підтримує впровадження в Україні альтернативних методів тестування косметики в першу чергу на вимогу Статті 26, Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», використання тварин у наукових експериментах, біологічному тестуванні, навчальному процесі допускається лише в разі, якщо відсутня можливість заміни їх іншими альтернативними методами і об’єктами.

По-друге, для забезпечення запланованої імплементації Регламенту ЕС 1223/2009, у якому головна вимога – повна заброна тестування косметики та інгредієнтів, що використовуються у ії складі.

 

Сruelty free cosmetics – питання повної заборони тестування косметики на тваринах в світі – це вже не просто тренд, а неминучій факт. Європейський Союз став локомотивом процесу об’єднання всього світу навколо цієї проблеми. Повна заборона тестування на тваринах запроваджена вже в Ізраїлі, Південній Кореї, Індії, Америці (штат Каліфорнія), цього року офіційно приєдналась Австралія. Інші штати Америки, Канада, Колумбія, Бразилія і Тайвань в процесі впровадження повної заборони тестувань, але і зараз там існує можливість вибору методу тестування.

 


Нажаль, тестування на тваринах передбачено діючим законодавством України, тому НЕ тестують на тваринах тільки ті виробники, які зробили усвідомлений вибір – не тестувати на тваринах готову продукцію і обирати для своїх рецептур інгредієнти, що мають підтвердження того, що вони не тестувались на тваринах. Це ті виробники, що експортують в ЄС і інші  цивілізовані ринки світу, де діє повна заборона і жорсткий контроль.

 

Але хочу акцентувати, що в Україні поки тільки триває процес змінення пострадянської системи стандартизації і технічного регулювання, тому в наших умовах перехідного періоду витримувати умови Сruelty free cosmetics дуже важко.

 

Деякі тестують на тваринах свою косметику навіть не бажаючи того, бо просто не замислювались над питанням, а яким саме чином відбувається оцінювання безпечності косметики, замовляючи Санітарно-Епідеміологічний висновок на свою продукцію.

 

Саме тому Україні потрібна повна заборона тестування на тваринах, щоб виробнику навіть без наміру не потрапити на інгредієнт, що тестовано не альтернативним методом, а споживачу – на таку косметичну продукцію, оскільки це важлива складова довіри споживача до бренду.

Актуальні новини