Ревізія Регламенту (ЄС) 1223/2009 та до чого тут European Green Deal? Частина 1

Розпочнемо нашу першу частину огляду з ознайомлення з основними поняттями, які необхідно знати, щоб зрозуміти, що відбувається в галузі.

3 жовтня 2021 року розпочався процес перегляду Регламенту (ЄС) 1223/2009, що вже до кінця 2022 року може призвести до прийняття Єврокомісією низки фундаментальних змін у косметичному регулюванні, включаючи зміни в REACH та CLP. Зміни стосуватимуться маркування, нових підходів до оцінки безпечності, розширення переліку заборонених речовин і не тільки.

Все це призведе до значних обмежень, в деяких випадках навіть повної заборони у використанні поки що дозволеної сировини, а також необхідності глобального перегляду та переробки формул косметичних засобів для всіх виробників, що є гравцями європейського парфумерно-косметичного ринку.

Новий міжгалузевий регуляторний підхід було запропоновано керуючись саме European Green Deal (Європейською зеленою угодою) та Chemical strategy for sustainability (Європейською стратегією сталого розвитку, CSS)


Розпочнемо нашу першу частину огляду з ознайомлення з основними поняттями, які необхідно знати, щоб зрозуміти, що відбувається в галузі.

11 грудня 2019 року у Європарламенті Президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Леєн була представлена European Green Deal.

По суті, Європейська зелена угода – це набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року, шляхом досягнення нулього викиду парникових газів у навколишнє середовище.

 

Вже 14 жовтня 2020 року Європейська комісія прийняла Стратегію сталого розвитку щодо хімічних речовин (CSS) з якої і почався перегляд Регламенту (ЄС) 1223/2009 (CPR) паралельно з CLP і REACH.

 

  • REACH (registration, evaluation and authorization of chemicals) – регламент ЄС про хімічні речовини та їх безпечне використання (ЄС 1907/2006);
  • CLP (classification, labelling and packaging) – реглмент ЄС 1272/2008 про класифікацію, маркування та пакування хімічних речовин і сумішей.

 

Стратегія CSS є частиною амбіцій ЄС щодо нульового забруднення навколишнього середовища – ключового зобов’язання Європейської зеленої угоди – вона спрямована на кращий захист громадян і навколишнього середовища від шкідливих хімічних речовин і стимулювання інновацій, заохочуючи використання безпечніших і стійкіших хімікатів.

 

В жовтні 2021 року ми писали, що Єврокомісія опублікувала початкову оцінку впливу для перегляду Регламенту ЄС щодо косметичної продукції (CPR). Фахівці АПКУ взяли участь у обговоренні на сайті Єврокомісії. Ознайомитись з основними розділами ревізії та позіцією АПКУ можна ТУТ.


В наступних частинах огляду #CPRrevision ми детально розповімо про ключові зміни та їх наслідки для парфумерно-косметичної галузі.

Актуальні новини